TWiki $Id - en to fi translation catalogue (256 entries)

note: ($days)
en: %*(%1,day)
fi: %*(%1,päivä)

note: ($hours)
en: %*(%1,hour)
fi: %*(%1,tunti)

note: ($mins)
en: %*(%1,minute)
fi: %*(%1,minuutti)

note: ($secs)
en: %*(%1,second)
fi: %*(%1,sekunti)

en: %1 - Registration for %2 (%3)
fi: %1 - Rekisteröinti %2 (%3)

en: %1 - just for me
fi: %1 - vain minulle

en: %1 Web
fi: %1 Verkko

en: %1 Web Home
fi: %1 Verkkokoti

en: %1 home
fi: %1 koti

en: %1 topic does not exist
fi: %1 aihetta ei ole olemassa

en: &Cancel
fi: &Peru

en: &Edit text
fi: &Muokkaa

en: &History
fi: &Historia

en: (%1 login)
fi: (%1 kirjaudu sisään)

en: (=all= to show all topics)
fi: (=kaikki= näyttääksesi kaikki aiheet)

en: (__Suggestion:__ How about uploading your picture to your topic?)
fi: (__Ehdotus:__ Mitä jos lataisit kuvasi aiheeseesi?)

en: (access denied)
fi: (pääsy kielletty)

en: (attach)
fi: (liitä)

en: (change form)
fi: (vaihda lomake)

en: (change language)
fi: (vaihda kieli)

en: (changes)
fi: (muutokset)

en: (delete attachment)
fi: (poista liite)

en: (delete)
fi: (poista)

en: (edit form)
fi: (muokkaa lomaketta)

en: (edit text)
fi: (muokkaa tekstiä)

en: (edit)
fi: (muokkaa)

en: (how you log in) LoginName:
fi: (kuinka kirjaudut sisään) Käyttäjätunnus:

en: (identifies you to others) WikiName:
fi: (identifioi sinut toisille) WikiNimi:

en: (login)
fi: (kirjaudu sisään)

en: (move attachment)
fi: (siirrä liite)

en: (oops)
fi: (oho)

en: (recommended)
fi: (suositeltu)

en: (rename)
fi: (nimeä uudelleen)

en: (revision %1)
fi: (versio %1)

en: (save error)
fi: (tallenna virhe)

en: (search result)
fi: (haun tulos)

en: (search results)
fi: (haun tulokset)

en: <em>in %1 web</em> only
fi: vain <em>verkossa %1</em>

en: <em>in all public webs</em>
fi: <em>kaikissa julkisissa verkoissa</em>

en: Add form
fi: Lisää lomake

en: All public webs
fi: Kaikki julkiset verkot

en: Attach
fi: Liitä

en: Attach new file
fi: Liitä uusi tiedosto

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachment '%1' does not exist
fi: Liitettä '%1' ei ole olemassa

en: Attachment already exists in new topic
fi: Liite on jo olemassa uudessa aiheessa

en: Attachment delete failed
fi: Liitteen poisto ei onnistunut

en: Attachment does not exist
fi: Liitettä ei ole olemassa

en: Attachment move failed
fi: Liitteen siirto ei onnistunut

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Attachments help
fi: Liitteiden ohjeet

en: Attachments will not be shown in topic view page.
fi: Liitteitä ei näytetä aiheiden sivulla.

en: Attention
fi: Huomio

en: Back to topic
fi: Takaisin aiheeseen

en: Bad password
fi: Huono salasana

en: Base web %1 is missing or does not exist
fi: Perusverkko %1 puuttuu tai ei ole olemassa

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel editing and discard changes
fi: Peru muokkaus ja hylkää muutokset

en: Cannot create %1 because it already exists.
fi: Ei voi luoda %1 koska se on jo olemassa.

en: Cannot create web %1 because it already exists
fi: Ei voida luoda verkkoa %1 koska se on jo olemassa

en: Change Password
fi: Muuta salasana

en: Change language
fi: Vaihda kieli

en: Change password
fi: Muuta salasana

en: Changes
fi: Muutokset

note: ($r2, $r1)
en: Changes from r%1 to r%2
fi: Muutokset v%1 - v%2

en: Close
fi: Sulje

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comments:
fi: Kommentit:

en: Compare revisions
fi: Vertaa versioita

en: Conflict
fi: Ristiriita

en: Continue and try to rename web?
fi: Jatka ja yritä nimetä verkko uudelleen?

en: Could not create the new web %1
fi: Ei voitu luoda uutta verkkoa %1

en: Could not perform search. Error was: %1
fi: Ei voitu suorittaa hakua. Virhe oli: %1

en: Could not save %1.
fi: Ei voitu tallentaa %1.

en: Country:
fi: Maa:

en: Create '%1'
fi: Luo '%1'

en: Create New Topic
fi: Luo uusi aihe

en: Create New Topic in %1 Web
fi: Luo uusi aihe verkossa %1

en: Create a link to the attached file
fi: Luo linkki liitettyyn tiedostoon

en: Create a new document by name:
fi: Luo uusi asiakirja nimellä:

en: Create personal sidebar
fi: Luo henkilökohtainen sivupaneeli

en: Create the topic
fi: Luo aihe

en: Create this topic
fi: Luo tämä aihe

en: Current location:
fi: Nykyinen sijainti:

en: Current password
fi: Nykyinen salasana

en: Date
fi: Päiväys

en: Delete
fi: Poista

en: Delete attachment
fi: Poista liite

en: Delete topic
fi: Poista aihe

en: Delete topic...
fi: Poista aihe...

en: Difference:
fi: Eroavaisuudet:

en: Do not forget to save your changes
fi: Älä unohda tallentaa muutoksia

en: Do not show attachment in table
fi: Älä näytä liitettä taulukossa

en: Do show:
fi: Näytä:

en: Do you wish to create the topic %1?
fi: Haluatko luoda aiheen %1?

en: Don't show:
fi: Älä näytä:

en: E-mail address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: E-mail changed successfully!
fi: Sähköpostiosoitteen muutos onnistui!

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit help
fi: Muokkauksen ohje

en: Edit text
fi: Muokkaa tekstiä

en: Edit this topic text
fi: Muokkaa tämän aiheen tekstiä

en: Enlarge edit box
fi: Suurenna muokkauslaatikkoa

en: Error registering new user
fi: Virhe uuden käyttäjän rekisteröimisessä

en: Error registering user %1
fi: Virhe käyttäjän %1 rekisteröimisessä

en: Error saving topic
fi: Virhe aiheen tallennuksessa

en: Error: %1
fi: Virhe: %1

en: Errors
fi: Virheet

en: First Name:
fi: Etunimi:

en: Force new revision
fi: Pakota uusi versio

en: Forgotten your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Form Definition %1 missing
fi: Lomakkeen määritelmä %1 puuttuu

en: Form definition missing
fi: Lomakkeen määritelmä puuttuu

en: Go back
fi: Takaisin

en: Good examples:
fi: Hyviä esimerkkejä:

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Help
fi: Ohje

en: Hide file
fi: Piilota tiedosto

en: How about attaching your photo?
fi: Mitä jos liittäisit valokuvasi?

en: I forgot my password
fi: Unohdin salasanani

en: If you want to create the topic
fi: Jos haluat luoda aiheen

en: If you would like to create this web
fi: Jos haluat luoda tämän verkon

en: In reversed order
fi: Päinvastaisessa järjestyksessä

en: Incorrect %1
fi: Väärä %1

en: Incorrect Password
fi: Väärä salasana

en: Index
fi: Hakemisto

en: Invalid Activation Code
fi: Virheellinen aktivointikoodi

en: Invalid e-mail address
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Jump
fi: Hyppää

en: Last Name:
fi: Sukunimi:

en: Last editor
fi: Viimeisin muokkaaja

en: Last modified time
fi: Muokattu viimeksi

note: ($left) ($right)
en: Line: %1
fi: Rivi: %1

note: ($left,$right)
en: Line: %1 to %2
fi: Rivi: %1 - %2

en: Link
fi: Linkki

en: List all topics in the %1 web in alphabetical order
fi: Luettele kaikki aiheet verkossa %1 aakkosjärjestyksessä

en: List more similar topic in this web
fi: Luettele lisää samankaltaisia aiheita tässä verkossa

en: List topics that start with the letter:
fi: Luettele aiheet jotka alkavat kirjaimella:

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Login name %1
fi: Käyttäjätunnus %1

en: Logon
fi: Kirjaudu sisään

en: Make search:
fi: Tee haku:

en: Missing Fields
fi: Puuttuvat kentät

en: Modify search
fi: Muuta hakua

en: More...
fi: Lisää...

en: Move
fi: Siirrä

en: Move attachment
fi: Siirrä liite

en: Move attachment to web:
fi: Siirrä liite verkkoon:

en: Move file attachment
fi: Siirrä tiedostoliite

en: Move or delete attachment
fi: Siirrä tai poista liite

en: Move to web:
fi: Siirrä verkkoon:

en: Move topic to web:
fi: Siirrä aihe verkkoon:

en: Move/Rename
fi: Siirrä/nimeä uudelleen

en: My Links
fi: Minun linkkini

en: NEW
fi: UUSI

en: Name of new web is missing
fi: Verkon nimi puuttuu

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New web name:
fi: Uusi verkon nimi:

en: Newer revision:
fi: Uudempi versio:

en: No previous revision exists.
fi: Aikaisempaa versiota ei ole olemassa.

en: Note:
fi: Huomaa:

en: Note: This topic does not exist
fi: Huomaa: Aihetta ei ole olemassa

en: Notes:
fi: Huomautukset:

en: Number of topics:
fi: Aiheiden lukumäärä:

en: Older revision:
fi: Vanhempi versio:

en: Opens page in new window
fi: Avaa sivun uudessa ikkunassa

en: Organisation URL:
fi: Organisaation URL:

en: Organisation name:
fi: Organisaation nimi:

en: Other Country
fi: Toinen maa

en: Password
fi: Salasana

en: Password changed successfully!
fi: Salasana muutos onnistui!

en: Password could not be changed
fi: Salasanaa ei voitu muuttaa

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Please enter your username and password
fi: Kirjoita käyttäjätunnus ja salasana

en: RSS Feed
fi: RSS-uutisotsikot

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Registration codes can only be used once.
fi: Rekisteröintikoodeja voidaan käyttää vain kerran.

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remember me on this computer
fi: Muista minut tällä tietokoneella

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Rename failed
fi: Uudelleen nimeäminen ei onnistunut

en: Rename or move topic
fi: Nimeä uudelleen tai siirrä aihe

en: Rename, move or delete this web:
fi: Nimeä uudelleen, siirrä tai poista tämä verkko:

en: Rename/Move
fi: Nimeä uudelleen/siirrä

en: Rename/move topic...
fi: Nimeä uudelleen/siirrä aihe...

en: Rename/move/delete web...
fi: Nimeä uudelleen/siirrä/poista verkko...

en: Replace form...
fi: Korvaa lomake...

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore topic
fi: Palauta aihe

en: Restore topic to revision:
fi: Palauta aihe versioon:

en: Restore topic to this revision
fi: Palauta aihe tähän versioon

en: Revision
fi: Versio

en: Revisions
fi: Versiot

en: Security Note:
fi: Turvallisuushuomautus:

en: See also:
fi: Katso myös:

en: Select
fi: Valitse

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Show help
fi: Näytä ohje

en: Shrink edit box
fi: Pienennä muokkauslaatikkoa

en: Side by side
fi: Vierekkäin

en: Similar topics in this web (if any):
fi: Vastaavanlaisia aiheita tässä verkossa (jos yhtään):

en: Simple search
fi: Yksinkertainen haku

en: Size
fi: Koko

en: Spaces are replaced by underscores
fi: Välilyönnit korvataan alaviivoilla

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Thank you for registering
fi: Kiitos rekisteröitymisestä

en: The %1 topic already exists
fi: Aihe %1 on jo olemassa

en: The %1 web does not exist
fi: Verkkoa %1 ei ole olemassa

en: The activation code %1 is invalid.
fi: Aktivointikoodi %1 on virheellinen.

en: The new web has been created
fi: Uusi verkko on luotu

en: There are problems with renaming this web:
fi: Ongelmia verkon uudelleen nimeämisessä:

en: This could be for several reasons:
fi: Tämä voi johtua useasta syystä:

en: This topic:
fi: Tämä aihe:

en: To edit the topic anyway, click
fi: Muokataksesi kuitenkin aihetta, klikkaa

en: To topic:
fi: Aiheeseen:

en: To web:
fi: Verkkoon:

en: Topic Save Error
fi: Aiheen tallennusvirhe

en: Topic attachments
fi: Aiheen liitteet

en: Topic name
fi: Aiheen nimi

en: Topic name:
fi: Aiheen nimi:

en: Topic revision:
fi: Aiheen versio:

en: Topic save error
fi: Aiheen tallennusvirhe

en: Topic title
fi: Aiheen otsikko

en: Topics in %1 web
fi: Aiheita verkossa %1

en: Topics in %1 web:
fi: Aiheita verkossa %1:

en: Try Again
fi: Yritä uudelleen

en: Unrecognised user and/or password
fi: Tuntematon käyttäjä ja/tai salasana

en: Update links
fi: Päivitä linkit

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Version
fi: Versio

en: Version history
fi: Versiohistoria

en: View
fi: Näytä

en: View difference
fi: Näytä eroavaisuudet

en: View previous topic revision
fi: Näytä aiheen edellinen versio

en: View revision:
fi: Näytä versio:

en: View topic
fi: Näytä aihe

en: WARNING:
fi: VAROITUS:

en: Web Search
fi: Verkkohaku

en: Webs
fi: Verkot

en: Who
fi: Kuka

en: You are already registered
fi: Olet jo rekisteröitynyt

en: You are here:
fi: Olet täällä:

en: You can give this web a different name.
fi: Voit antaa tälle verkolle toisen nimen.

en: You cannot register twice, the name %1 is already registered.
fi: Et voi rekisteröityä kahdesti, nimi %1 on jo rekisteröity.

en: You have *not* been registered.
fi: *Et* ole rekisteröitynyt.

en: Your password:
fi: Salasanasi:

en: _language_name
fi: Suomi

en: and
fi: ja

en: help
fi: ohje

en: more...
fi: lisää...

en: or
fi: tai

en: preview
fi: esikatselu
